CEGŁY I PŁYTKI KLINKIEROWE | Hurtownia Materiałów Budowlanych

 

CEGŁY I PŁYTKI KLINKIEROWE

Cegła klinkierowa powstaje w sposób całkowicie naturalny. Jest to wypalana w temperaturze 1100 st. C mieszanina gliny i piasku. Gotowy produkt jest odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz mrozu.
Dzięki szerokiej gamie możliwych do uzyskania kolorów i kształtów cegła klinkierowa daje szerokie możliwości budowania i zdobienia elewacji oraz innych architektonicznych detali.

Cegła klinkierowa jest najczęściej wykorzystywana w trzeciej, zewnętrznej warstwie materiału wykorzystywanego do budowy domu, zapewniając dodatkową ochronę termiczną oraz estetyczny wygląd. Cegła klinkierowa w Polsce stosowana jest równie często do budowy ogrodzeń, elementów tzw. małej architektury, kominów, kominków oraz wewnętrznych ścian nietynkowanych

Elewacja klinkierowa nie wymaga przez całe lata wykonywania żadnych zabiegów konserwacyjnych w przeciwieństwie do elewacji tynkowych, które w celu zachowania świeżości muszą być odnawiane regularnie.

Oprócz szerokiej gamy cegieł klinkierowych produkowanych w sposób tradycyjny, posiadamy na stanie spory wybór cegieł tzw. ręcznie formowanych ( Handform ), dających efekt starych, antycznych murów

Do  każdej niemal cegły posiadamy płytki, kształtki, czapy oraz daszki ogrodzeniowe.

W swojej ofercie posiadamy cegły i płytki  klinkierowe firm CRH-KLINKIER, WIENERBERGER, TERCA, ROBEN, CERRAD, PRZYSUCHA, FELDHAUS KLINKIER, STROHER, LODE oraz Firmy MUHR.

 

CEGŁY KLINKIEROWE – CRH

CEGLY KLINKIEROWE – ROBEN

 

CEGŁY KLINKIEROWE – TERCA

 

CEGŁY KLINKIEROWE – LODE