POKRYCIA DACHOWE | Hurtownia Materiałów Budowlanych

 

POKRYCIA DACHOWE

W swojej ofercie posiadamy:

Dachówkę ceramiczną - jedno z najstarszych i zarazem najcięższych pokryć dachowych stosowanych w tradycyjnym budownictwie. Są one niepalne i bardzo odporne na zmiany warunków atmosferycznych. Mają niewielką nasiąkliwość – 2% i dużą mrozoodporność. Są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a uderzenia przedmiotami niesionymi przez wiatr zazwyczaj nie powodują żadnych uszkodzeń pokrycia.

 

 

 

 

Dachówka cementowa, nazywana również betonową należy do pokryć dachowych, wykonanych z barwionej masy cementowej, pomalowanej następnie farbą akrylową. Wyglądem nie odbiega ona znacząco od dachówki ceramicznej. Wśród wielu rozmaitych modeli znajdą Państwo dachówki zakładkowe esówki, marsylki oraz płaskie karpiówki. Podobne są także elementy uzupełniające, takie jak gąsiory, dachówki okapowe, boczne oraz wentylacyjne. Dachówki betonowe montuje się w identyczny sposób, co ceramiczne.

 

 

 

Blachodachówka – stalowe pokrycie dachowe produkowane z ocynkowanych blach stalowych o grubości 0,5 mm, powlekanych powłokami organicznymi o grubości od 25μm (powłoki poliestrowe) do 200μm (plastisol). Waga 1 m2 pokrycia wynosi około 5 kg. Stosowane są na pokrycia o nachyleniu powyżej 12o. Układa się je na drewnianych łatach, dostępne są też panele samonośne z wbudowanymi wzmocnieniami, co pozwala na montaż bez stosowania łat.

 

 

 

Ponadto w swojej ofercie posiadamy:

- GONTY PAPOWE
- PŁYTY WŁÓKNO-CEMENTOWE
- AKCESORIA DACHOWE

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi.